پمپئو هم به بیماری ترامپ دچار شد؛ فقر ادراکی درباره عهدشکنی آمریکا در برجام

به گزارش وبلاگ میهن وب، خبرنگاران، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی بی اس خروج این کشور از برجام را اقدامی ناشی از عقلانیت آمریکا توصیف کرد!

پمپئو هم به بیماری ترامپ دچار شد؛ فقر ادراکی درباره عهدشکنی آمریکا در برجام

مجری سی بی اس از پمپئو پرسید: به موضوع تنگه هرمز برویم، چون مقامات ارشد ایرانی - همانطور که می دانید - در مقابل ما محکم ایستادند و می گویند که آمریکا باید با عقلانیت اقدام کند. یک مقام ایرانی گفت اگر آمریکا در آنجا (تنگه هرمز) اقدام کند عواقب وخیمی خواهد بود. اوضاع هم اکنون در تنگه هرمز چگونه است؟

وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ مدعی شد: خبر خوب این است که ما داریم با عقلانیت رفتار می کنیم. خروج ما از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) عقلانیت است، چون (برجام) باعث می شد که ایران در جهت سلاح هسته ای قرار گیرد. رئیس جمهور ترامپ مصمم است که اجازه چنین کاری را ندهد. ما راهبرد خود در خاورمیانه و کارمان با ایران را به اجرا درآوردیم تا به آن ها بگوئیم که شما نمی توانید کارزار ترور را در اروپا (!) اجرا کنید، شما نمی توانید کوشش های تروریستی (مقابله با تروریست ها) را در سراسر خاورمیانه انجام دهید و شما نمی توانید برنامه تسلیحات هسته ای داشته باشید! ما مجموعه ای از تحریم ها را اعمال کردیم که حکومت ایران را از ثروت محروم کرد.

23231

منبع: خبرآنلاین

به "پمپئو هم به بیماری ترامپ دچار شد؛ فقر ادراکی درباره عهدشکنی آمریکا در برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو هم به بیماری ترامپ دچار شد؛ فقر ادراکی درباره عهدشکنی آمریکا در برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید